Sosyal Medya'da takip et!

İletişim Bilgileri

Lokasyon

Lokasyon

 1. Genel Bakış
 2. Tarihi Yerler
 3. Lokasyon Menüsü

Erdemli'nin en lüks projesi...

Erdemli'de birbirinden güzel plajları ziyaret etmenin yanı sıra, Akdeniz'in tarihi güzelliklerini keşfedebilir, Mersin Marina'da keyif dolu bir akşam geçirebilirsiniz. Ayrıca havaalanına yakın konumuyla uçaktan iner inmez evinize kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Maviliğin Eşsiz Limanı Mersin Marina

2011 yılı sezonu itibarıyla hizmet vermeye başlayan Mersin Marina, 500 yatlık deniz ve 500 yatlık kara bağlama kapasitesi ile ülkemizin Doğu Akdeniz çanağındaki en büyük marinası oldu. Şehir marinası anlayışıyla tasarlanmış olan Mersin Marina, Mersin'e yeni bir yaşam kalitesi getirmektedir.

Lokasyon

Tarihi Yerler

 1. Cennet Cehennem Obrukları

  Cennet Cehennem Obrukları

  Mersin'in Silifke ilçesinde bulunan Cennet Cehennem Obrukları, bir yer altı deresinin oluşturduğu oyuk sonrası tavanın çökmesiyle meydana gelmiş büyük bir çıkıştır. Elips biçimde bir çukur ağzına sahip olan obruğun en uzun çapı yaklaşık 250 metredir.En derin noktası 135 metre olan mağaranın girişinde 5. yy.'dan kalma küçük bir kilise bulunmaktadır.

 2. Kızkalesi

  Kızkalesi

  Hitit dönemiyle başlayıp Helenistik, Roma ve Bizans ile devam eden tarihsel süreç içinde Akdeniz'in en önemli liman kentlerinden biri olarak bilinen Korykos Antik Kenti'nin içerisinde bulunan Kızkalesi, tarihle iç içe denizin tadını çıkarma fırsatı sunuyor.

 3. Uzuncaburç

  Uzuncaburç

  Akdeniz'in önemli antik kentlerine ev sahipliği yapan Mersin‘de, en iyi korunmuş tarihi kalıntılara, Silifke‘nin 30 km kuzeyindeki Uzuncaburç beldesinde rastlanıyor. Helenistik Dönem'de Olba Krallığı'nın ibadet yeri olan bugünkü Uzuncaburç, Roma İmparatorluğu egemenliğinde, M.S. 72'de kendi adına para basabilen yeni bir siteye dönüştü.

 4. Adamkayalar

  Adamkayalar

  Mersin‘in Erdemli ilçesinde Şeytan Deresi Vadisi'nde bulunan Adamkayalar, sadece tarihi Kilikya Bölgesi'nde değil, dünyada da eşine rastlanmayan arkeolojik bir miras. Yaklaşık 250 yılda yapılan insan ve hayvan figürleri arasındaki stil değişimi rahatlıkla gözlenebiliyor. Coğrafi koşullara uygun olarak, Kızkalesi'ni yukarıdan gören bir konuma yerleştirilen Adamkayalar, stratejik bir noktada bulunuyor.

Lokasyon Menüsü

Athena Residence Lokasyonlar
Athena Residence Lokasyonlar
Sonraki Sayfa Size Ulaşalım